Wybuch pandemii Covid-19 zmienił naszą rzeczywistość. Nie ma osoby, która nie wie co to znaczy dezynfekować. Pierwsze miesiące życia w pandemii nauczyły nas ostrożności, a wręcz „paranoicznej” dbałości o czystość i dezynfekcję wszystkich przedmiotów w naszym otoczeniu. Wraz z przyjściem ciepłych dni, poluzowaniem rygorystycznych zakazów wyszliśmy na ulice, do miejsc użyteczności publicznej, nawet dzieciom pozwalamy na więcej. W większości domów skończyła się dbałość o dezynfekowanie dłoni, nie mówiąc już o dezynfekowaniu przedmiotów codziennego użycia, które mogą mieć na sobie takie same mikroorganizmy jakie posiadamy na swoich rękach. Poniżej lista rzeczy, o których zapominamy, że powinny być regularnie dezynfekowane. Dezynfekcja ochroni nas i naszą rodzinę przed zachorowaniem, nie tylko na Covid-19, ale również na inne groźne choroby wywołane przez drobnoustroje.
telefony, laptopy, komputery, klawiatury, myszka, tablety, konsole gier, pilot od telewizora, pilot od bramy
Te wszystkie przedmioty prawdopodobnie używasz codziennie lub prawie codziennie. Telefon to rzecz tak osobista, że nie rozstajesz się z nią nawet na chwilę. Jest to zapewne pierwszy i ostatni przedmiot, który dotykasz budząc się rano i kładąc się spać wieczorem. Niektóre źródła podają, że typowy użytkownik dotyka swojego urządzenia ok. 2617 razy dziennie, ale już tzw. ekstremalni użytkownicy, którzy stanowią 10 proc. wszystkich użytkowników telefonów – dotykali ich ponad 5400 razy dziennie.
kran, uchwyty szuflad, szaf, lodówki piekarnika, zmywarki, pralki, suszarki, klamki, włączniki światła, przyciski zasilania i sterowania: pieców, lodówki, mikrofalówek, ekspresów do kawy, czajników elektrycznych, blenderów, tosterów i nie tylko…
Kuchnia to jedno z miejsc, gdzie dziecko bawi się najlepiej. Przeglądanie zawartości szuflad, szafek, wyciąganie garnków, misek i pokrywek to jedno z ulubionych zajęć naszych pociech. Ponadto zabawa w włączanie i gaszenie światła. Chyba nie ma roczniaka, który nie bawi się w ten sposób.
Wystarczy dezynfekować powyższe przedmioty regularnie, aby móc spać spokojnie, bez obawy o zdrowie swoje i całej rodziny.
portmonetki, portfele, klucze, karty bankomatowe, kredytowe, biżuteria, okulary
Klucze to rzecz, którą dotykamy kilka razy dziennie: klucze od domu, kluczyki samochodu, klucze do pracy. Chyba nie ma osoby, która w swojej kieszeni/torbie nie posiada pęku kluczy. Zapewne zdarza się, że będąc w sklepie i szukając portfela czy telefonu wyciągamy z torby/kieszeni pęk kluczy zanim uda nam się znaleźć szukaną rzecz. W tym czasie na te właśnie klucze dostają się wszystkie mikroorganizmy obecne na sklepowej ladzie. Dla własnego dobra, klucze należy dezynfekować zaraz po wyjściu ze sklepu, a już na pewno przed wejściem do domu. Bo wtedy zapewne odłożymy je na szafkę, gdzie znajdują się również inne przedmioty.
Kapcie, buty, torby, plecaki, paski
Najczęstszym powodem, przez który buty śmierdzą są bakterie, które żywią się potem. Na każdym centymetrze kwadratowym naszej skóry jest ich około 150 rodzajów, żywią się m.in. solą, lipidami i białkami, które są składnikami potu. Proces rozkładu potu to właśnie ta śmierdząca woń. Dlatego buty i kapcie powinno się dezynfekować zaraz po ich ściągnięciu. Natychmiastowe zabicie bakterii unieszkodliwi przykry zapach, bo przecież pot sam w sobie jest bezwonny.
Teraz pozostaje tylko wybór dobrego środka dezynfekującego, który będzie skuteczny, a tym samym nie uszkodzi przedmiotów, które niejednokrotnie są kosztowne. Produkty mybiove zostały stworzone w odpowiedzi na takie potrzeby.
Składnikiem produktów mybiove jest ta sama substancja, która produkowana jest przez własny organizm u wszystkich ssaków i jest skuteczna przeciwko szerokiej gamie mikroorganizmów. Ciała odpornościowe ssaków (neutrofile, eozynofile, jednojądrzaste fagocyty i limfocyty B) wytwarzają ją w odpowiedzi na uszkodzenie i infekcję. Dzięki swojej recepturze, produkty mybiove mogą być wykorzystywany w wielu dziedzinach życia, zarówno jako środek dezynfekujący powierzchnie jak i skórę.
To co wyróżnia produkty mybiove wśród innych produktów do dezynfekcji: